Wybierz właściwą ofertę

19 stycznia
12:34 2011

Ponoć już niedługo za sprawą resortu finansów wszyscy nasi rodacy będą mieli konta bankowe, ponieważ tylko w ten sposób będą wypłacane wynagrodzenia za pracę oraz renty i emerytury. Natomiast płatności finansowe mają być realizowane tylko i wyłącznie za pośrednictwem wirtualnych pieniędzy. Póki co jednak większość z nas płaci jeszcze gotówką, chociaż coraz częściej sięgamy już po karty kredytowe bądź realizujemy swoje transakcje finansowe za pośrednictwem kont oraz banków. Największym naszym problemem nadal jest wybór najbardziej odpowiedniego dla siebie konta.
– Najlepiej polegać na własnej ocenie, bowiem doradcy też nie zawsze najlepiej doradzają. Różni są doradcy i różne ich opinie, ale skoro ktoś nie potrafi sobie sam poradzić, porównanie ofert, analizy i rankingi są dla niego obce, a tak też często bywa, niech skorzysta z pomocy doradcy finansowego. Lepsze to niż branie w ciemno pierwszej z brzegu propozycji. Pamiętać jednak należy,  że zawsze lepsze od tradycyjnych są konta internetowe. Przede wszystkim konta internetowe są tańsze w obsłudze. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności oferty banków internetowych, a dopiero później tradycyjnych. Poza tym konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę, zyskujemy też czas i pieniądze co teraz jest coraz ważniejszą rzeczą – stwierdził jeden z klientów banku internetowego.
To prawda, banki i konta internetowe są tańsze i tracimy mniej czasu na operacje bankowe. Na przykład mbank i jego ekonto. Bank nie pobiera pieniędzy za założenie takiego konta, nie pobiera też żadnych opłat za przelewy wpływające oraz wypływające z tego banku i ekonta klienta oraz za zlecenia stałe /nie do pomyślenia w banku tradycyjnym/. Podobną ofertę ma jeszcze multibank, a także ing bank śląski. Pozostałe banki pobierają opłaty. Z drugiej jednak strony nie ma banku, który nie pobierałby żadnych opłat i nie ma tak ostatnio reklamowanych kont darmowych. Może nie są to wygórowane opłaty, ale jednak są. Generalnie jednak biorąc pod uwagę także karty bankomatowe, wydawane przy okazji zakładania kont, mbank ma mimo wszystko najkorzystniejszą ofertę. Dlaczego? Z prostej przyczyny, nie pobiera opłat za wydanie pierwszej karty visy electron, za korzystanie z bankomatów cash4you, ecard oraz neuronet.
– Założyłem konto w mbanku i jestem naprawdę bardzo zadowolony i z obsługi i z opłat bankowych – twierdzi jeden z klientów mbanku. Wybrałem ten bank ponieważ prześledziłem wiele ofert, a konta bankowe porównanie podpowiedziało mi,  ze właśnie oferta mbanku będzie dla mnie najkorzystniejsza. I tak się stało.