Jak zmienić PIN do karty w Pekao SA?

10 lipca
20:24 2017

Karty wydawane do kont w Banku Pekao SA umożliwiają płatności zbliżeniowe, internetowe oraz wypłaty gotówkowe z bankomatów. Aby móc w pełni korzystać z karty, trzeba posiadać do niej kod PIN, a ten możemy wybrać samemu. Sprawdź, w jaki sposób zmienić kod PIN do karty w Pekao SA.

Karty MasterCard wydawane przez Bank Pekao SA do Eurokont umożliwiają bezpieczne płatności bezgotówkowe w punktach handlowo-usługowych na całym świecie bez prowizji. Karty wyposażone w technologię zbliżeniową, która pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych o kwoty 50 zł bez konieczności wpisywania kodu PIN.

Rodzaje kart w Banku Pekao SA

W Banku Pekao SA wydawane są następujące karty płatnicze:

  • MasterCard Debit Standard – to karta wydawana do rachunków: Eurokonto Aktywne Plus, Eurokonto Mobilne;
  • Karta MasterCard Debit WOŚP – to karta wydana we współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Korzystając aktywnie z karty, klienci mają możliwość wspierać WOŚP przez cały rok. Karta MasterCard Debit WOŚP wydawana jest do następujących rachunków: Eurokonto Aktywne Plus, Eurokonto Intro i Kieszonkowe, Eurokonto Mobilne, Eurokonto Premium i Premium Plus;
  • Karta MasterCard Debit Young – wydawana jest do rachunków: Eurokonto Kieszonkowe dla Klientów w wieku od 13 do 18, Eurokonto Intro dla Klientów w wieku od 18 do 30;
  • Karta Visa Przedpłacona – jest kartą dodatkową do wszystkich typów rachunków. Karta umożliwia bezpieczne i wygodne zakupy w Internecie, oraz daje możliwość dokonywania transakcji w punktach handlowo-usługowych oraz w bankomatach. Kartę można doładowywać według własnych potrzeb.

Serwis internetowy Pekao24

Serwis Pekao24 umożliwia klientom Banku Pekao SA łatwy dostęp do konta przez internet i telefon. W serwisie klienci mogą realizować różne transakcje 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Do pierwszego logowania do serwisu internetowego, klienci banku potrzebują:

  • numeru klienta, który jest zapisany na umowie do konta,
  • PIN-u do Pekao24 – jest to czterocyfrowy numer, który klienci banku standardowo otrzymują listem poleconym, ale też można go ustanowić telefonicznie u konsultanta TelePekao.

Podczas pierwszego logowania do systemu należy ustanowić hasło, które będziemy używać przy kolejnych logowaniach do serwisu Pekao24.

Zmiana kodu PIN

Po zalogowaniu się do Pekao24 w zakładce KARTY mamy możliwość przeglądania bieżących informacji o własnych kartach płatniczych. W serwisie można sprawdzić dostępne i wykorzystane środki na danej karcie, a także historię operacji. Za pomocą serwisu Pekao24 klienci banku mogą także aktywować kartę, a w przypadku kart kredytowych także dokonać samodzielnej spłaty zadłużenia na karcie lub zarządzać automatyczną spłatą. Zmiany kodu PIN do karty można dokonać w serwisie Pekao24 lub w bankomacie.