Trudny wybór

15 marca
08:08 2011

Tuż po kryzysie przeprowadzone zostały badania na temat zaufania Polaków do banków. Okazało się, że około 70 procent dorosłych Polaków obdarzyło banki zaufaniem. Ciekawe jak wyglądałaby taka sonda dziś, bowiem banki solidnie zapracowały na to i niestety nadal usilnie pracują nad zmianą swojego wizerunku i opinii swoich klientów. Na przykład Bank PKO BP, potentat na polskim rynku bankowym. Ma 1200 własnych oddziałów, ponad 2000 tysiące agencji, ponad 2000 bankomatów i prawie 6,2 mln prowadzonych rachunków. Miliony klientów banku PKO BP obsługuje prawie 30 tysięcy pracowników. A jak wygląda bank ten w opinii fachowców i czy ranking kont osobistych obejmuje także ofertę banku PKO BP? Niestety nie, bowiem jak wskazuje ranking kont osobistych na pierwszym miejscu jest eurokonto net pekao, na drugim konto osobiste alior banku, a na trzecim ekonto mbanku. Nie ma też banku PKO BP na kolejnych miejscach tego rankingu.
– No właśnie, ponad sześć milionów dwieście tysięcy rachunków bankowych. Konta bankowe są dla klientów bardzo ważne, ale jak się okazuje dla banków już niekoniecznie. Konta osobiste najczęściej są nieoprocentowane lub oprocentowane symbolicznie. Drugi polski potentat bank Pekao SA i jak wykazuje ranking kont osobistych jest na pierwszym miejscu najlepszych kont, ale czy rzeczywiście aż tak dba o klienta? Na przykład konto bankowe Pekao SA oprocentowane jest na 0,01% co zakrawa na jawną z niego kpinę. A w PKO BP? W PKO BP mnogość ofert: konta osobiste, super konto, rachunki walutowe, konto Inteligo, rachunki oszczędnościowe. Jednak konia z rzędem temu kto znajdzie informację na temat oprocentowania zwykłych kont. Chyba, że są to konta oszczędnościowe. Zwykłe konto bankowe tak jako konto bankowe Pekao SA jest w nie najlepszej kondycji procentowej więc po co o tym pisać – stwierdził znawca tego rynku.
Opinie klientów banków na temat banków  PKO BP i Pekao SA nie są dla nich zbyt pochlebne. Oczywiście nie można kilku komentarzy traktować jako wykładni na temat tego czy innego banku, nie mniej warto się z nimi zapoznać. Warto też zajrzeć w ranking kont osobistych, który może nie odzwierciedla w 100% oferty, ale daje pewna wykładnię. Generalnie najwięcej zastrzeżeń klienci kierują pod adresem prowadzonych przez  bank pko bp i pekao sa rachunków. Na przykład jeden z klientów banku pko bp jest zdania, że bardzo współczuje osobom, które jeszcze tkwią w tym banku nie zważając, że obok jest wiele innych korzystniejszych ofert. Z kolei inny stwierdził, że w pogoni za zyskiem bank Pekao są i jego konto bankowe Pekao SA za daleko zabrnęły i bank ten zatracił poczucie rzeczywistości, a  klient zszedł na dalszy plan. Poza tym  pko bp od dawna prowadzi niedozwolone prawem praktyki. Tak było z reklamę max lokaty wprowadzającą klientów w błąd /bank zapłacił prawie 6 mln zł. kary/ i tak jest z ciągłymi zmianami taryfikatorów opłat i prowizji oraz terminów ściągania należności.
.