Pokaźne kwoty

30 października
17:47 2011

 

Z pewnością czas pończoch i skarpet, w których upychaliśmy kiedyś nasze oszczędności minął już bezpowrotnie, mimo, iż nadal w swoich domach nasi rodacy przetrzymują około 80 miliardów złotych. Wprawdzie jest to prawie dziesięciokrotnie mniej niż Polacy mają na kontach bankowych, ale nadal jest to pokaźna kwota, którą przecież można w jakiś bardziej sensowny sposób zagospodarować. Ot chociażby składając je na konta oszczędnościowe, czy też deponując w bankach na procent. Nie będą z tego jakieś niesamowite pieniądze, ale odsetki maksymalne mogą sięgać z depozytów bankowych nawet 7-8 procent. Z kont oszczędnościowych odsetki maksymalne mogą być niższe, ale często oferty lokat i konto oszczędnościowych są porównywalne. Dlaczego na konta oszczędnościowe, a nie konta osobiste? Z prostej przyczyny – konta osobiste najczęściej bywają bardzo nisko oprocentowane lub nie oprocentowane w ogóle, natomiast konta oszczędnościowe – jak już powiedzieliśmy -oprocentowaniem dorównują, a czasami nawet przewyższają lokaty bankowe.

Jeszcze do niedawna w rankingu kont osobistych, najlepiej prezentowało się inteligentne konto osobiste banku inteligo. Drugie miejsce zajmowało ekonto mbanku, a trzecie konto osobiste w toyota bank. Tymczasem opinie na temat pozycji tych kont wśród klientów banków są jak zwykle zróżnicowane. Inteligo ze swoim kontem osobistym zameldował się na pierwszym miejscu, a tymczasem jeden z klientów napisał, że wycofał się z tego interesu, ponieważ denerwowało go ciągłe pobieranie opłat za wszelkiego rodzaju usługi. Na przykład przelewy oraz inne operacje. Dlatego zmienił inteligo na mbank i jego ekonto. Podobnych opinii jest więcej, natomiast wiele pochlebnych opinii jest również na temat kont osobistych zakładanych w getin banku. Jedno jest pewne, ile osób będzie się na ten temat wypowiadać prawdopodobnie tyle też będzie opinii.

Eksperci twierdzą, że osoby, które nie boją się problemów z jakimi borykają się grecy, powinni zainteresować się ofertą polbanku i jego kontem mocno oszczędzającym. W banku tym można otwierać nawet trzy takie konta z przyzwoitym oprocentowaniem, gdzie odsetki maksymalne mogą sięgać nawet 5,35% i co najważniejsze właściciele takich kont nie płacą podatku Belki. Eksperci wyróżniają także jeszcze jedno konto, mianowicie konto eurobanku, który nadal nie zmienił wysokiego oprocentowania tego konta. Są to jednak konta oszczędnościowe, natomiast zwykłe konta osobiste mają – jak już na wstępie zaznaczyliśmy – mbank, inteligo bank, toyota bank, no i można jeszcze do tego dodać boś bank ze swoim wyjątkowym kontem.