Konto w banku i jego rodzaje

19 marca
20:14 2012

Banki oferują wiele rodzajów kont bankowych. Czasami trudno dobrać kont do swoich wymagań. Sprawdźmy więc jakie są najpopularniejsze konta bankowe oraz jak w łatwy i szybki sposób można je wybrać.

Konto w banku posiada prawie co druga osoba, staje się to standardem naszych czasów. Niekiedy pracodawcy wręcz wymagają od swoich pracowników konta osobistego na które mogliby przekazywać wynagrodzenie.
Konto w banku jak powszechnie wiadomo służy do przechowywania pieniędzy i dokonywania wszelkich transakcji. Do każdego konta wydawana jest również karta płatnicza, dzięki której możemy dokonywać zakupów bezgotówkowych.
Konto w banku możemy podzielić zarówno na konta standardowe jak również takie skierowane do konkretnych odbiorców. Jednym z nich jest konto dla dzieci, które służy młodym ludziom między 13, a 18 rokiem życia. Warto zaznaczyć, że osoba niepełnoletnia nie może założyć konta samodzielnie, potrzebna jest zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.
Istnieją również konta dla studentów. Jak sama nazwa wskazuje służy osobom, uczącym się na wyższych uczelniach. Zazwyczaj istnieje ograniczenie wiekowe, student nie może mieć więcej niż 26 lat. Banki oferują bardzo korzystne warunki konta studenckiego. Można nawet zauważyć ze studencki są chyba najbardziej uprzywilejowanymi klientami banków.
Z kolei konto w banku na którym można trochę zarobić to konto oszczędnościowe. Pieniądze na naszym rachunku są oprocentowane. Do głównego salda dopisywane są odsetki, w zależności od tego ile pieniędzy jest na koncie w chwili kapitalizacji odsetek, to posiadacz konta zarobi. Logiczne jest że jeśli osoba, posiada na koncie kilka tysięcy odsetki będą większe niż u osoby, który posiadana koncie kilkaset złotych.
Konto w banku można wybrać z pomocą internetowych narzędzie, jakimi są między innymi porównywarki kont bankowych.