Darmowe konta dla studentów – ranking 2015

11 grudnia
16:56 2015

Studia to nie tylko zdobywanie wykształcenia, ale pierwszy krok w dorosłość i nauka efektywnego zarządzania własnym budżetem. Studenci na ogół w tym czasie mają mnóstwo wydatków, do obsługi których potrzebują konta bankowego. Jakiego? Sprawdź w rankingu darmowych kont dla studentów – 2015.

Student to na ogół osoba pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. Najczęściej tacy młodzi ludzie nie mają wiele pieniędzy, będąc na ogół na utrzymywaniu rodziców. Czasem pracują dorywczo lub otrzymują niewielkie stypendia. W związku z powyższym potrzebują kont, które charakteryzują się minimalnym opłatami. Oczywiście w takim przypadku najlepsze są rachunki, za które bank nie pobiera opłat: za prowadzenie konta, kartę debetową, przelewy i wypłaty gotówki z bankomatów. Jednak tego typu oferty trudno znaleźć. Większość banków dopuszcza możliwość zwolnienie z kosztów obsługi konta i karty, jednak na określonych warunkach.

Nowoczesne rozwiązania mile widziane

Pamiętajmy też, że studenci – jako młode osoby – doceniają i szukają w bankach nowoczesnych usług. W związku z tym, możliwość korzystania z nich sprawia, że rachunek staje się bardziej atrakcyjny, gdy posiada takie opcje jak:

  • aplikacja mobilna,
  • płatności mobilne (typu iKasa) i NFC,
  • gadżety z funkcją zbliżeniową, np. naklejka czy brelok,
  • przelewy na e-mail, nr telefonu i Facebooka,
  • kody rabatowe i inne promocje w wybranych sklepach,
  • moneyback.

Darmowe konta dla studentów

W poniższym rankingu najważniejszym kryterium były minimalne opłaty za konto dla studenta.

 

Lp.

 

Bank

 

Nazwa Konta

 

Oplata za prowadzenie konta

 

Oplata miesięczna za kartę

 

Darmowe bankomaty

1.

Crédit Agricole

 

1 Konto

 

 0 zł

 2,90 zł

Nie

2.

mBank

eKonto dla Młodych

 0 zł

 4 zł

 Tak

3.

Millenium

Konto 360 Student

 0 zł

 4 zł

 Nie

4.

PKO BP

PKO Konto dla Młodych

0 zł

5 zł

Tak

Od płacenia za kartę można uciec!

W podanych przykładach kont opłatę za używanie karty debetowej można zminimalizować aktywnie z niej korzystając z transakcji bezgotówkowych w trakcie miesiąca:

  • w Credit Agricole – za korzystanie z karty zapłacimy 0 zł w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych, które zostały zaksięgowane na naszym rachunku w danym miesiącu kalendarzowym na kwotę min. 1 zł, w pozostałych przypadkach – 2,90 zł,
  • mBank – aby być zwolnionym z opłaty należy w ciągu miesiąca wykonać płatności bezgotówkowe o wartości min. 100 zł łącznie,
  • Millenium – opłata 4 zł nie jest pobierana, jeżeli dokonamy minimum 1 płatności kartą do konta w miesiącu,
  • PKO BP – w tym banku nie zapłacimy nic za użytkowanie karty, gdy dokonamy min. 5 transakcji bezgotówkowych; 1zł – gdy dokonamy 4 transakcji bezgotówkowych; 2zł – gdy dokonamy 3 transakcje bezgotówkowe; 3zł – gdy dokonamy 2 transakcje bezgotówkowe; 4zł – gdy dokonano 1 transakcję bezgotówkową.