By pieniądze były bezpieczne

11 sierpnia
11:29 2014

Po co nam konto bankowe i czy rzeczywiście jest aż tak bardzo potrzebne w naszym życiu?

Odpowiedź na to pytanie jest tak oczywista że trudno ja w tej chwili udowadniać. Przede wszystkim konto bankowe jest nam potrzebne do tego aby nasz e pieniądze nie traciły na wartości leżąc na przykład w domu.

Ale leżąc w domy nie tylko tracą na wartości ponieważ jest inflacja ale również nie jest to bezpieczny sposób na przechowywanie pieniędzy. Przekonali się o tym nie raz i nie dwa osoby które zaufały własnym czterem ścianom i zostały okradzione. A poza tym stałe płacenie rachunków w bankach czy na poczcie nie należy do przyjemnych kiedy trzeba stać godzinami przed kolejkami bankowymi. Dlatego najlepiej złożyć swoje pieniądze na konto bankowe a jeżeli mamy nadwyżki finansowe na konto oszczędnościowe które najczęściej jest kompatybilne z kontem osobistym. I trzeba przyznać, że zainteresowanie kontami bankowymi jest coraz wyższe ponieważ nasi rodacy zaczynają rozumieć jak ważne jest konto bankowe i wirtualne dokonywanie transakcji finansowych. Tylko decydując się na konto bankowe nie powinniśmy tego robić pochopnie bowiem oferta jest bardzo bogata i należy dobierać konta bankowe do naszych potrzeb. Mianowicie nie będziemy decydować się na aktywne konto bankowe gdy nie mamy zamiaru zbyt często z niego korzystać. I odwrotnie jeżeli mamy zamiar aktywnie z konta korzystać nie sięgamy po konto mało aktywne. Każdy z nas podejmuje jednak taką decyzję jak mu najbardziej odpowiada, jednak że jeżeli można coś podpowiedzieć szukającym jak najkorzystniejszych kont bankowych to jeżeli Wierzyc ekspertom to najkorzystniejsze i najtańsze konta bankowe są w ofercie takich banków jak getin bank, pko bp, multi bank czy bz wbk.

Chodzi oczywiście o konta osobiste bowiem jeżeli chodzi o oszczędnościowe konta to w tym przypadku bezkonkurencyjne jest bank bgż optima i jego najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe z ofertę bez prowizyjnych wypłat.