Tylko BgżOptima nie pobiera prowizji za wypłaty

16 kwietnia
09:14 2014

Nasi rodacy nie maja we krwi oszczędzania pieniędzy, ale oczywiście generalizować nie trzeba bowiem są tacy którym bardzo trudno jest się rozstać z każdą złotówką.

Tacy właśnie najczęściej ciułają i odkładają każdy grosz ale najczęściej niestety do przysłowiowej skarpety. Jeżeli pieniędzy nie wpłacamy do banku to najczęściej tracą na swojej wartości ponieważ zjada je inflacja a jeżeli jeszcze do tego mamy kryzys sytuacja jest jeszcze bardziej nieciekawa. Dlatego najlepiej w czasie kryzysu oddać swoje oszczędności pod opiekę bankową i albo założyć lokaty bankowe albo po prostu umieścić je na kontach oszczędnościowych. O rynku lokat bankowych wiemy chyba wiecej niż o rynku kont oszczędnościowych chociażby dlatego że na lokatach bankowych zgromadziliśmy o wiele więcej pieniędzy niż na kontach oszczędnościowych. Ale jak to zwykle bywa każdy z tych rynków ma swoje zalety i wady. Największą wadą lokat bankowych jest fakt że aby je założyć trzeba mieć zebrany odpowiedni kapitał i nie wolno z nich wypłacać pieniędzy przed wygaśnięciem umowy ponieważ stracimy odsetki. Zaleta jest ich wyższe oprocentowanie niż kont oszczędnościowych więc i większe są z nich zyski.

Konta oszczędnościowe wprawdzie nie mogą w tej chwili konkurować z lokatami bankowymi jeżeli chodzi o oprocentowanie ale za to można z nich wypłacać pieniądze bez utraty odsetek i wpłacać nawet najdrobniejsze kwoty. Oferta lokat bankowych aczkolwiek nie jest już tak atrakcyjna jak kiedyś ale nadal jest bogata i każdy może coś dla siebie znaleźć. Z kolei oferta kont oszczędnościowych nie jest już tak bogata i dlatego wybierając konta oszczędnościowe ranking nam wskażę bank – już nie banki – w którym najlepiej starać się o konta oszczędnościowe. W decydując się na konta oszczędnościowe ranking nam wskaże na bank bgżoptima które w swojej ofercie proponuje oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych w granicach 3-4% oraz całoroczne bezprowizyjne wypłaty.

Warto dodać że w innych bankach najczęściej tylko jedna w miesięcy wypłata jest bez pobierania prowizji za kolejne wypłaty jest już pobierana.