Dla dziecka internet jest ważny

03 lutego
08:24 2012

Nie ulega wątpliwości, że dzieci powinno się powoli wprowadzać w świat dorosłych – również finansów. Można to zrobić na przykład ucząc ich jak powinno się oszczędzać pieniądze. Służyć temu może konto dla dziecka, które każdy rodzic może swoim pociechom. Takie konta bankowe są w ofercie wielu już banków. Na przykład banków internetowych, bowiem internet dla młodych, młodych często bardzo młodych ludzi po prostu nie ma tajemnic. Natomiast przekonanie niektórych osób, że założenie konta w banku internetowym może okazać się droższe niż w banku tradycyjnym jest oczywiście nieprawdziwe. Z istoty rzeczy produkty i usługi w bankach internetowych są tańsze, bowiem jak wiadomo banki internetowe nie zatrudniają takiej rzeszy pracowników i nie korzystają z tylu lokali jakimi najczęściej dysponują banki tradycyjne. wszystkiego związku wszystkiego tym konto dla dziecka również jest tańsze. Utrzymanie tego wszystkiego na określonym poziomie kosztuje masę pieniędzy. Skąd na to banki biorą? Oczywiście od swoich klientów, którzy płacą za to wszystko, między innymi poprzez wszelkiego rodzaju oprocentowania produktów i usług bankowych oraz wielu innych opłat, które banki wprowadzają do swoich taryfikatorów. Tymczasem internet to wieki potencjał, niestety nie do końca wykorzystany, ale też niestety nie do końca zabezpieczony. Najlepszy przykład na takie stwierdzenie to ostatnie blokowania się systemów elektronicznych. Coraz częstsze są przypadki awarii internetowych systemów bankowych oraz coraz częściej zdarzają się włamania do kont klientów banków. Nic więc dziwnego, że rodzice obawiają się, że konto dla dziecka też może być zagrożone.
– Co by jednak nie mówić konta w bankach internetowych są tańsze, bardziej atrakcyjne nie tylko cenowo, bowiem mamy do nich dostęp przez 24 godziny na dobę, a wszelkie operacje finansowe możemy dokonywać nie wychodząc z domu. Tak więc zaoszczędzamy przez to wiele czasu i również dużo pieniędzy. Również konto dla dziecka w banku internetowym to strzał w dziesiątkę – twierdzi jeden z klientów.
Mimo to wybierając produkt, każdą usługę bankową sprawdźmy najpierw oferty, rankingi i zestawienia. Wybierając kredyt sprawdzajmy ranking kredytów, a wybierając konto ranking kont. Przede wszystkim jednak koszt utrzymania konta oraz czy i ile zapłacimy za przelewy krajowe i zagraniczne. To ważne, bowiem szczególnie przelewy zagraniczne są bardzo drogie. Może nie jest to takie istotne przy kontach osobistych klientów młodocianych, ale przy kontach dla dorosłych, przy kontach firmowych tanie przelewy mają bardzo duże znaczenie. Banki elektroniczne proponują tanie konta i tanie przelewy, a w szczególności mbank. W mbanku za otwarcie oraz prowadzenie konta osobistego oraz klient nie zapłaci ani grosza. Każdy klient otrzymuje kartę debetową z możliwością jej ubezpieczenia, możliwe są przelewy krajowe i zagraniczne /w tym 0% za przelewy dokonywane przez internet/ oraz bez prowizji korzystanie z prawie 4000 bankomatów. Oferta mbanku jest ofertą bardzo atrakcyjną i warto z niej skorzystać, a przynajmniej się z nią zapoznać. Bardzo ciekawe i nie mniej atrakcyjne usługi pod tym względem mają także bgż, bank millennium oraz inteligo.