Konto junior, czyli zakładamy ROR dla dziecka

15 grudnia
20:09 2016

Otwieranie kont bankowych najmłodszym wpisują się w trend, który znajduje coraz większą liczbę zwolenników. Takie konto możemy założyć naszemu dziecku i dzięki temu będzie mogło ono od najmłodszych lat uczyć się, jak oszczędzać.

W chwili obecnej banki bardzo dużą wagę przywiązują do potrzeb swoich klientów. Znajduje to odzwierciedlenie w tym, że każdy klient jest dla nich ważny. To właśnie takie podejście wyjaśnia, dlaczego oferta kont dla osób niepełnoletnich jest stale poszerzana. Jest to swoista inwestycja w przyszłego dorosłego klienta od najmłodszych jego lat.

Popularne w tej chwili konta junior działają w ten sposób, że zapewniają dostęp do rachunku ROR w danym banku osobie, która znajduje się w wieku od 13 do 18 lat. Konto dla juniora może być założone za zgodą rodzica bądź opiekuna prawnego. Największym atutem rachunku, oprócz tego, że dziecko ma od tej pory własne konto, jest fakt, iż może uczyć dziecko, jak oszczędzać pieniądze. A jakie prawa ma rodzic lub opiekun? Rodzic lub opiekun są niezbędni w chwili zakładania konta, a także tworzenia aneksów do umowy danego konta. Mogą oni również wpływać na wysokość limitów wypłat.

Konta oferowane obecnie na rynku są bardzo atrakcyjne, a koszty ich prowadzenia mają charakter symboliczny. Wynoszą one od 1 do 3 złotych miesięcznie, więc założenie dziecku takiego rachunku w żaden sposób nie nadwyręży niczyjego budżetu.

Rachunki dla najmłodszych są produktami zaprojektowanymi w specjalny sposób. Chodzi przede wszystkim o to, aby zapewnić juniorom pełne bezpieczeństwo. Na koncie junior nie można dlatego mieć żadnego zadłużenia (brak opcji debetu). Jednocześnie takie konta oferują możliwość wyrobienia karty płatniczej. Dzięki niej dziecko może wyciągać na własną rękę pieniądze z bankomatu lub płacić bezgotówkowo w sklepach. Dostępne obecnie konta junior to także całodobowy dostęp do rachunku przez Internet.