Konto walutowe czyli konto w obcej walucie

24 marca
17:17 2013

Konto walutowe to jedno z rodzai kont osobistych oferowanych przez banki, konto te od pozostałych różni się walutą prowadzenia, wszystkie rachunku osobiste poza kontem walutowym prowadzone są w złotych.

Klienci banków decydujący się na konto walutowe mogą założyć rachunek w dowolnej walucie, oczywiście takiej oferowanej przez bank, standardowe waluty w których można założyć konto walutowe to dolar, frank, euro czy funt.

Konto walutowe z założenia powinno mieć tanie przelewy zagraniczne, zatem szukają korzystnego konta walutowe, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na koszty przelewów poza granice nasze kraju. Średni koszt przelewy zagranicę z normalnego konta bankowego to około 5 złotych, w przypadku konta walutowego przelewy zagraniczne powinny być darmowe lub kosztować niecałą złotówkę. Konta walutowe to również koszty za wypłaty gotówkowi z bankomatów, w tym przypadku wypłata pieniędzy poza granicami podobnie do przelewów powinna nie kosztować nic. W końcu konto walutowe zakładane jest właśnie po to aby zaoszczędzić na wyjazdach czy interesach zagranicznych. Ranking kont walutowych-szukamy korzystnego rachunku.

Korzystne konto walutowe to podobnie jak inne konta bankowe rachunek z niskimi kosztami. W dzisiejszych czasach banki wręcz prześcigają się w zdobywaniu nowych klientów dlatego oferują coraz bardziej korzystne konta bankowego, aktualnie doszło już do tego, że to my zarabiamy na kontach osobistych gdy spełniamy określone warunki. Znalezienie korzystnego konta bankowego wiąże się ze sprawdzeniem wielu ofert jednocześnie co z kolei umożliwia nam ranking kont walutowych klasyfikujący konta na podstawie wszystkich wszystkich kosztów prowadzenia konta bankowego.

Poza rankingiem skutecznym sposobem na zalezienie dobrego konta jest szukanie ofert z pomocą porównywarki kont bankowych.