Konto dla firm to podstawa

21 marca
09:10 2011

Przy koncepcji własnego biznesu konto dla firm to podstawa, ponieważ nikt nie zarejestruje firmy bez założonego konta w banku. Banki nie mają szczególnych wymogów przy zakładaniu przez firmy rachunków, bowiem konto dla firm jest  z zasady normalnym kontem bankowym, które nie tylko pomaga w funkcjonowaniu firm oraz spółek, ale zazwyczaj dołączane są do niego dodatkowe usługi. Są to nie mniej i nie więcej jak tylko pakiety usług dostosowanych do potrzeb firm. Dają one możliwość nie tylko zarządzania nadwyżkami firmy i finansowania działalności bieżącej, ale także kredytowanie jednostek gospodarczych oraz korzystanie z kart płatniczych i bankowości internetowej. Problem w tym, że z tym kredytowaniem różnie bywa. Z pewnością osoby decydujące się na założenie własnej działalności gospodarczej, a nie mający żadnego w tym doświadczenia, nie bardzo wiedzą w jaki sposób założyć takie konto dla firm oraz jakie ewentualnie korzyści można z tego osiągnąć. Tymczasem to nic prostszego, prawdopodobnie jest to najprostsza operacja w całym systemie zakładania i prowadzenia własnego binesu. Poza tym w wyborze firmie pomoże ranking banków.
– To prawda, ranking banków pomoże zorientować sie przedsiębiorcy w sytuacji na rynku. Poza tym sytuacja jest podobna jak przy zakładaniu kont tradycyjnych i można to zrobić na dwa sposoby: można pofatygować się do oddziału jednego z banków i wypełnić odpowiednie dokumenty. Należy jednak wziąć pod uwagę, że najczęściej w bankach są kolejki, a więc trzeba się też liczyć się ze stratą czasu. O wiele prostszą metodą, a w tym i o wiele mniej czasochłonną, jest założenie takiego konta przez internet. W tej sytuacji również wypełniamy odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej wybranego banku, wypełniamy go, który natychmiast przesyłany jest drogą elektroniczną do banku. Trzeba jednak pamiętać, że konto dla firm to zbyt poważna sprawa, aby podejmować nie do końca przemyślane decyzje. Dlatego najpierw powinno się dokładnie sprawdzić co najmniej kilka ofert, nie mniej dokładnie je przeanalizować, zbadać wszystkie opłaty oraz całkowity koszt prowadzenia przez bank takiego konta, ofertę dodatkową, kredytowanie jednostek, ranking banków i dopiero wtedy podjąć decyzję – powiedział znawca tego rynku.
Banki w walce o przedsiębiorców coraz bardziej podnoszą atrakcyjność swoich ofert – szkoda tylko, że są to tylko usługi w ramach kont. Na przykład fortis bank oferuje pakiet usług assistance, które polegają na organizacji świadczeń w tak zwanych sytuacjach awaryjnych. Najczęściej związanych z działalnością biura, stanem zdrowia, czy też awarią auta. Podobnych ofert jest wiele, nic tylko sprawdzać i wybierać.