Zainwestuj

13 września
09:25 2011

Dobre wyniki funduszy inwestycyjnych ostatnich miesięcy sprawiły, że w szybkim tempie zaczynają rosnąć ich aktywa. Stale zwiększa się zainteresowanie inwestowaniem w fundusze inwestycyjne, chociaż obsługa funduszy inwestycyjnych w Polsce należy do jednych z najdroższych w  europie. Fundusze pko inwestycyjne – ryzyko czy bezpieczeństwo? Duży zysk przy zwiększonym ryzyku, czy mniejszy ale pewny? Akcje czy obligacje? A może jedno i drugie? Wybranie najbardziej odpowiedniego dla siebie funduszu nie jest łatwym zadaniem. Z ostatnich analiz wynika, że najlepiej wyszli inwestorzy, którzy inwestowali w fundusze akcji, ale nie wszystkich spółek. Jedne odnotowały wysokie wzrosty, inne mniejsze, jeszcze inne straty. Jeśli chcemy wybrać najlepszy fundusz inwestycyjny, musimy, tak samo jak w przypadku kredytów, poszukać, pochodzić popytać.
„Fundusz inwestuje zgodnie ze statutem, musisz w pierwszym kroku wybrać właściwie rynek, na którym chcesz zarobić. Czy mają to być największe polskie spółki notowane w Warszawie, a może po prostu segment budownictwa? Tego typu dylematów możesz mieć wiele, ale to one w pierwszej kolejności powinny zostać rozwiązane. Dopiero wtedy wybierzesz najlepszy fundusz inwestycyjny.
Każdy profesjonalny doradca podpowie, że koncentrowanie pieniędzy w „jednym koszyku” to nierozsądna strategia. Staraj się wybrać co najmniej kilka funduszy. W ten sposób ograniczysz ryzyko straty. Jeżeli jeden z Twoich koni zawiedzie, jest szansa, że kolejny nadrobi.”- można przeczytać na stronie comperia.pl
Wielu inwestorów postawiło na fundusze inwestycyjne pzu, uważając, że są one atrakcyjną formą inwestowania i pomnażania swoich pieniędzy. Doradcy finansowi pzu twierdzą, że fundusze inwestycyjne pzu nie tylko pozwalają na pomnażanie gotówki, ale również są świetnym narzędziem do zarządzania wolnymi środkami finansowymi klientów instytucjonalnych. Stanowią też alternatywę dla tradycyjnych form lokowania środków finansowych. Fundusze pko inwestycyjne to także płynność, czyli możliwość wycofania zainwestowanych pieniędzy w każdej chwili i bez utraty osiągniętego do tej chwili zysku.