Jak wybrać najkorzystniejsze konto bankowe?

18 września
08:55 2013

Tak trudno jest wybrać jak najkorzystniejsze dla siebie konto bankowe ponieważ ofert jest wprawdzie bardzo wiele ale najważniejsze jest właściwe dobranie oferty do priorytetów i oczekiwań starających się o konta bankowe.

Wiele osób sięga po pierwsze z brzegu konta w najbliższym banku i to jest błąd. Konta bankowe powinno się starannie dobierać do naszych potrze a nie kierować się doświadczeniami innych. Z pewnością należy sprawdzić konta internetowe bowiem to właśnie konta obsługiwane przez internet cieszą się ostatnio największą popularnością wśród starających się o konta bankowe. – Chyba jednak rację mają ci co starają się nas nakierować na konta obsługiwane przez Internet i na przykład moje kont również jest internetowe.

Na przykład ja dość długo szukałem swojego najlepszego dla mnie konta i w końcu znalazłem, a przynajmniej tak mi się wydaje bo moje konto znajduje się w Ing banku śląskim. Oczywiście nie wszystkim ta oferta odpowiada ale takie są zasady bo nie może być tak że wszystkie oferty są jednakowe więc nie ma potrzeby szukać w innych bankach. Ja tylko mówię że moje konto które założyłem w Ing banku śląskim jest dla mnie najkorzystniejsze – powiedział jeden z właścicieli konta bankowego. Rzeczywiście nie brakuje osób które wolą jednak konta tradycyjne w klasycznych bankach ponieważ bank oraz pracujący tam ludzie uważają za rękojmię dobrego ulewania swoich pieniędzy. Sieć, jakieś wirtualne transakcje finansowe, zagrożenia płynące z sieci są im obce nie chcą aby na przykład ktoś im włamał się do konta bankowego a oni nawet nie będą o tym wiedzieć.

Poza tym kontakt z żywym człowiekiem w banku a nie z maszyną daje im wiele i dlatego wiele osób które nadal decyduje się na założenie konta tradycyjnego. Jednakże decyzja jakie konto wybrać należy do klientów bankowych.