Kredyt refinansowany

28 października
13:38 2011

Banki prześcigają się w coraz to nowszych ofertach. Dlatego ich propozycje często się zmieniają. Co jeśli wzięliśmy kredyt hipoteczny kilka lat temu, a teraz oferta tego samego banku jest dużo atrakcyjniejsza? Należy wtedy pomyśleć o kredycie refinansowanym.

Kredyt refinansowany powstał z myślą spłacenia zadłużeń, z których przebiegu nie jesteśmy zadowoleni. Jednym słowem spłaca on nasz wcześniejszy kredyt, a my nie spłacamy już na przykład kredytu hipotecznego tylko kredyt refinansowany.

Kredyt refinansowany można zaliczyć do grupy kredytów konsolidacyjnych. Niektórzy zaliczają te dwa pojęcia jako jedno. Nie mniej jednak kredyt refinansowany zazwyczaj przeznaczany jest na spłatę jednego kredytu na przykład, a kredyt konsolidacyjny spłaca kilka zadłużeń jednocześnie, zamieniając kilka rat na jedną.

Obecnie wiele banków oferuje kredyt refinansowany. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej kilku ofertom jednocześnie. Na przykład kredyt refinansowany w Millennium banku oferuje atrakcyjny poziom marż, spłatę kredytu w 100% procentach, a ponadto okres spłaty rat rozłożony aż na 35 lat. Jest do dobra propozycja dla osób, których obecne raty są za wysokie. Możliwość rozłożenia kredytu na długi okres przeciągnie jego spłatę ale klient będzie opłacał mniejsze raty. Jest to dobry sposób na wybicie z dołka finansowego.

Z kolei bank BPH wraz z kredytem refinansowanym oferuje sowim klientom dodatkowe środki, które mogą być przeznaczony na dowolny cel. ponadto proponuje ubezpieczenie w razie utraty pracy i brak prowizji za udzielenie kredytu.

Obie oferty z grubsza wydaja się atrakcyjne. Należy jednak pamiętać, ze gdy chcemy przenieść kredyt go innego banku, niektóre baki zabezpieczają się przed takie typu sytuacjami pobierając duże opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu. W tym przypadku trzeba sprawdzić czy kredyt refinansowany będzie w ogóle opłacalny.